Avon Pochod 2011

18. júna 2011 sa ulice Bratislavy zahalili do ružovej farby. Vyše 4000 ľudí si oblieklo tričko IDEM a zapojilo sa tak do 3. slovenského AVON POCHODu proti rakovine prsníka, ktorý sa konal v Bratislave.

Pochodovať do Bratislavy prišli takmer všetky tváre projektu AVON proti rakovine prsníka: Ada Straková, Hana Rapantová, Henrieta Mičkovicová, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Jana Kirschner, Alena Heribanová, Petra Polnišová, Zlatica Puškárová, Martin „Pyco“ Rausch a Bruno Ciberej.

Trasa AVON Pochodu so štartom o 15.00 h na námestí pri Eurovea Galleria viedla centrom historického centra Bratislavy.

Spoločnosť AVON prostredníctvom svojho projektu AVON proti rakovine prsníka odovzdala na podujatí darovacie šeky v celkovej sume 26.600 € nasledovným organizáciám, ktoré sa zaoberajú prevenciou a liečbou rakoviny prsníka: šek na sumu 10 000 € pre Nadáciu IBD a finančný dar vo výške 16.600 € pre Ligu proti rakovine SR.

V rámci programu, ktorý moderovali Alena Heribanová a Bruno Ciberej, vystúpili okrem tvárí projektu AVON proti rakovine prsníka aj známi slovenskí hudobníci. Popoludnie vám spríjemnili: Janka Kirschner, skupina Hex, Beáta Dubasová, Zdenka Predná, Robo Opatovský, Latino Dance Sabrosura či Campana Batucada.

Aj na treťom slovenskom AVON Pochode bol najsilnejším momentom „akt spolupatričnosti“, kedy sa do nebies symbolicky vypustili tisíce ružových balónov ako vyjadrenie podpory všetkým ženám, ktoré s týmto ochorením bojujú.

Čistý zisk z predaja trička IDEM, ktoré bolo vstupenkou na tretí ročník AVON Pochodu, ako aj z predaja špeciálnych symbolov projektu na mieste akcie, predstavuje sumu 19.000 €! Všetky získané finančné prostriedky budú venované na aktivity v boji za zdravé prsia.

https://www.youtube.com/watch?v=yaiJrJqvKas