Miesto Podujatia

Pochod 2017 je plný zmien a prekvapení. Najväčšou novinkou je miesto konania podujatia. Tento rok sa stretneme v sobotu 17. 6. na Bratislavskom hrade a užijeme si krásny deň v rodinnom a piknikovom duchu. Čaká vás bohatý program a stretnutia so zaujímavými ľuďmi, ktorých spája chuť pomáhať.

Ako hovorí heslo tohtoročnej kampane, NERIEŠTE, ako sa na Bratislavský hrad dostať. Všetky potrebné informácie nájdete tu.

Vlakom na Bratislavsky hrad:

A) Hlavná stanica – Hrad: Pôjdete linkou 93 (smer Vozovňa Petržalka), na zastávke Hodžovo námestie prestúpite na linku 207 (smer ŽST Železná studienka) a vystúpite na zastávke Hrad. Tiež môžete ísť električkou č.1 (smer Petržalka), alebo električkou č.2 (smer ŽST Nové mesto), vystúpite na zastávke Žilinská, prejdete na zastávku Štefanovičová na linku 203 (smer Staré mesto, Búdková) a vystúpite na zastávke Hrad.

B) Hlavná stanica – Zochova: Pôjdete linkou 93, alebo 83 (smer Petržalka) a vystúpite na zastávke Zochova. Nedostanete sa priamo k hradu, budete musieť ísť do kopca približne 500m. Výhoda tejto alternatívy je priame spojenie, nemusíte vôbec prestupovať.

Autobusom na Bratislavsky hrad:

A) Autobusová stanica – Hrad: Pôjdete linkou 212 od Autobusovej stanice (smer ŽST Železná studienka) po zastávku Hodžovo námestie, pri Prezidentskom paláci, kde prestúpite na linku 203 (smer Staré mesto, Búdková) alebo linku 207 (smer ŽST Železná Studienka), a vystúpite na zastávke Hrad.

B) Autobusová stanica – Most SNP: Priame spojenie od autobusovej stanice, linkou 70, ktorou sa dostanete sa pod hrad. Odtiaľ musíte ísť hore kopcom asi 400 metrov.

Od letiska:

A) Letisko – Hrad: Pred letiskovou halou sa priamo nachádza zastávka MHD. Pôjdete linkou 61 a na zastávke Zimný štadión prestúpite na linku 207 (smer ŽST Železná studienka), ktorá vás odvezie na zastávku Hrad. Z linky 61 môžete tiež vystúpiť na zastávke Karpatská, prejsť na zastávku Šancová na linku 203 a vystúpiť priamo pod hradom.

Autom:

Ak sa chystáte prísť na Pochod autom, na parkovanie môžete využiť podzemné platené garáže v areáli hradu, prípadne nájsť si miesto v okolitých uličkách Starého mesta.

Parkovanie:

Účastníci Pochodu môžu využiť zvýhodnené parkovanie na obidvoch parkoviskách v blízkosti miesta podujatia.

Parkovisko pod Hradom (východ z parkoviska je priamo na Východnej terase)

  • Cena parkovania je 1,50 € / hod po preukázaní sa zakúpeným tričkom pracovníkovi parkoviska. Pred odchodom z parkoviska je nutné doniesť pracovníkovi parkoviska parkovací lístok a mať so sebou / na sebe tričko AVON Pochodu. Pracovník lístok validuje a návštevník zaplatí zníženú sadzbu.

IPP Park – Hrad – (parkovisko oproti Bratislavskému hradu)

  • Cena parkovania je 0,50 € / za každých začatých 20 min. Táto suma bude nastavená počas celého dňa (17.6.2017) pre všetkých zákazníkov.