Slovensko absolvovalo 3. AVON POCHOD proti rakovine prsníka

18. júna 2011 sa ulice Bratislavy zahalili do ružovej farby. Vyše 4000 ľudí si oblieklo tričko IDEM a zapojilo sa tak do 3. slovenského AVON POCHODu proti rakovine prsníka. Čistý zisk z predaja trička IDEM, ktoré bolo vstupenkou na podujatie, ako aj z predaja špeciálnych symbolov projektu na mieste akcie, predstavuje sumu 19.000 €!

Všetky získané finančné prostriedky budú venované na aktivity v boji proti tejto zákernej chorobe.
Pochodovať do Bratislavy prišli takmer všetky tváre projektu AVON proti rakovine prsníka: Ada Straková, Hana Rapantová, Henrieta Mičkovicová, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Jana Kirschner, Alena Heribanová, Petra Polnišová, Zlatica Puškárová, Martin „Pyco“ Rausch a Bruno Ciberej.

Spoločnosť AVON prostredníctvom svojho projektu AVON proti rakovine prsníka odovzdala na podujatí darovacie šeky v celkovej sume 26.600 € nasledovným organizáciám, ktoré sa zaoberajú prevenciou a liečbou rakoviny prsníka: šek na sumu 10 000 € pre Nadáciu IBD a finančný dar vo výške 16.600 € pre Ligu proti rakovine SR.

Aj na treťom slovenskom AVON Pochode bol najsilnejším momentom „akt spolupatričnosti“, kedy sa do nebies symbolicky vypustili tisíce ružových balónov ako vyjadrenie spolupatričnosti všetkým ženám, ktoré svoj boj s rakovinou prsníka prehrali, ženám, ktoré s ňou bojujú a ženám, ktorým sa nad ňou podarilo zvíťaziť.

FOTOGALÉRIA

Comments are closed.