Ružový dav na čele s bojovníčkami pochodoval ulicami Bratislavy za zdravé prsia

Viac ako 5-tisíc ľudí podporilo tradičný AVON Pochod proti rakovine prsníka a po prvýkrát zaplavilo ružovou farbou aj vynovený Starý most

V Bratislave sa v sobotu 18. júna bojovalo, a to za zdravé prsia. Konal sa už v poradí 8. ročník AVON Pochodu proti rakovine prsníka, prostredníctvom ktorého tisícky pochodujúcich vyjadrili podporu ženám a rodinám trpiacim týmto ochorením. Opäť bolo toto obľúbené charitatívne podujatie nabité pozitívnou energiou, úsmevmi a dobrou náladou. Ružový pochod tentokrát so sebou priniesol aj zaujímavé prvenstvo. Stal sa prvým podujatím, počas ktorého prešlo po zrekonštruovanom Starom moste viac ako 5-tisíc ľudí.

AVON Pochod proti rakovine prsníka odštartoval o 14.00 hod. na námestí Eurovea a pokračoval cez historické centrum hlavného mesta. Podujatie svojou účasťou podporili nielen odvážne bojovníčky, ktorým sa podarilo zvíťaziť nad rakovinou prsníka, ale aj tváre projektu ako Ada Straková, Maroš Kramár, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Zlatica Puškárová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Beáta Dubasová a Henrieta Mičkovicová. Viac ako 5-tisíc pochodujúcich si oblieklo ružové tričko ako symbol podpory boja za zdravé prsia, a tak prispelo na aktivity spojené s touto problematikou. Svoje odhodlanie bojovať preukázali aj tým, že sa nechali pomaľovať ako praví bojovníci a naučili sa Haka tanec.

AVON Pochod je najmä charitatívne podujatie a tak priamo na ňom spoločnosť AVON odovzdáva symbolicky šek vo výške 34-tisíc € občianskemu združeniu Zdravá žena. Darované finančné prostriedky budú použité na zabezpečenie organizácie a usporiadanie prednášok a preventívnych programov zaisťujúcich osvetu v oblasti prevencie a diagnostiky nádorových ochorení prsníka.

 

Dobrú náladu a úsmevy šírili z pódia aj obľúbení umelci či skupiny ako Ema Drobná, Beáta Dubasová so skupinou, Vidiek, Gladiátor, Samuel Tomeček & band, Bystrík Banda, detský folklórny súbor Klnka či Campana Batucada so svojou populárnou bubnovou šou. O program tých najmenších mali rodičia postarané, bola pre nich pripravená detská zóna, v ktorej sa mohli do sýtosti zabaviť.

 

Najemotívnejším momentom pochodu bol už tradične „akt spolupatričnosti“. Dav ľudí vypustil ružové balóny, ktoré zaplavili celé nebo na znak podpory pacientkam s rakovinou prsníka, ich rodinám, ale aj ženám, ktoré svoj boj prehrali.

Vstupenkou na ružový pochod bolo Tričko proti rakovine prsníka 2016, ktoré bolo dostupné v ženskom, detskom i mužskom prevedení. Tohtoročnou novinkou boli originálne washi pásky, ktorými si prítomné dámy i deti mohli podľa vlastnej fantázie dozdobiť tričká a o zaujímavé kreácie rozhodne nebola núdza. Zisk z predaja tričiek poputuje na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2016, realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

Podujatie sa konalo pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Ďakujeme partnerom AVON Pochodu proti rakovine prsníka 2016 za energiu a prostriedky venované na boj proti rakovine prsníka.

Comments are closed.