Podporte Deň narcisov 2014

V piatok, 11. apríla 2014 stretnete v uliciach miest a obcí Slovenska už po osemnástykrát dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, ktorí vám ponúknu narcis – symbolizujúci prejav podpory a spolupatričnosti ľuďom s onkologickou diagnózou. Spoločnosť AVON Cosmetics s projektom AVON proti rakovine prsníka je partnerom tohto projektu už po ôsmykrát.

Tohtoročné posolstvo Dňa narcisov –  „Deň, keď sú slová zbytočné“ –  oslovuje všetkých, ktorí chcú pomôcť  bez zbytočných rečí. Často máme dobré úmysly, chceme pomôcť, ale v behu dní mnohokrát praktický skutok „odložíme“ na neskôr a hoci v dobrej vôli, mnohokrát i zabudneme, čo sme chceli urobiť. Deň narcisov je jeden deň v roku, kedy pomôcť je veľmi jednoduché a nevyžaduje od nikoho veľa plánovania či času.

Deň narcisov je najväčšou verejnoprospešnou finančnou zbierkou na Slovensku. Jeho cieľom je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom – do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája. Jeho poslaním je prejaviť spolupatričnosť ľuďom s onkologickou diagnózou.

Vyzbierané finančné prostriedky Liga proti rakovine vracia späť do spoločnosti v podobe financovania služieb priamo pre pacientov a vo forme podpory užitočných a efektívnych projektov na celom Slovensku.

Tento rok bude našich dobrovoľníkov naozaj vidno!

Finančná zbierka Deň narcisov patrí medzi najznámejšie na Slovensku, a to bohužiaľ láka mnohých neprajníkov. Preto budú tento rok naši dobrovoľníci špeciálne označení a poriadne viditeľní. Pozrite si, aké identifikačné znaky majú naši dobrovoľníci.

Poverenie na výkon zbierky

Každá hliadka (skupinka dobrovoľníkov s pokladničkou) sa má preukázať písomným poverením na výkon zbierky, ktoré je spravidla vypísané na jedného dobrovoľníka v hliadke. Poverenie je podpísane zástupcom Ligy proti rakovine a obsahuje meno dobrovoľníka, číslo jeho občianskeho preukazu a bydlisko.

Oranžová vesta

Na veste budú mať dobrovoľníci identifikačné číslo, logo LPR a textové označenie Deň narcisov.

Pokladnička

Tento rok budú pokladničky iba v modrej farbe! Každá z nich má svoje jedinečné identifikačné číslo a vytlačené číslo povolenia na finančnú zbierku.

Možnosti podpory

Do zbierky Deň narcisov je možné prispieť v termíne od 31.3. do 18.4.2014 štandardnými formami:

  • ľubovoľným finančným príspevkom na účet zbierky č. 2629740400/1100,
  • dobrovoľným finančným príspevkom do pokladničiek – 11. apríla 2014 – táto forma podpory je prístupná výlučne v tento jediný deň v rámci pouličnej zbierky,
  • zaslaním SMS s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 31.3 do 18. 4. 2014.

*Cena jednej SMS je 2 €. Operátori odvedú na zbierku celú túto sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.

Deň narcisov – „KONCERT vďaky“

Liga proti rakovine Vás pozýva pri príležitosti 18. ročníka Dňa narcisov, v piatok       11. apríla 2014, v Eurovea, Bratislava, na V. ročník Koncertu vďaky s oficiálnym začiatkom o 16:00 hodine.

Koncertom Vás bude sprevádzať moderátor Roman Juraško a svojím vystúpením Vás bez nároku na honorár potešia a zabavia: Ivanna Bagová, Martin Harich, Credance, Barbora Švidroňová, Fragile, Robo Grigorov, Janka Golisová & Bratislavský chlapčenský zbor, Peter Bič Project, Marián Bango, EGO a Dychová hudba spojár. Príďte si aj Vy pripnúť narcis, podporiť projekty Ligy proti rakovine a vyjadriť spolupatričnosť tým, ktorí bojujú so zákernou chorobou!

Spolupráca spoločnosti AVON s Ligou proti rakovine

Spoločnosť AVON spolupracuje s Ligou proti rakovine už od roku 2007 v rámci projektu AVON proti rakovine prsníka. Spolupráca zahŕňa množstvo spoločných projektov a aktivít. AVON je už ôsmy rok partnerom Dňa narcisov, najväčšej verejnej finančnej zbierky na Slovensku, organizovanej Ligou proti rakovine. AVON spolu s Ligou proti rakovine v Centre pomoci rozvíja a finančne podporuje edukačné a spoločenské aktivity pre návštevníkov centra, finančne prispieva na personálne zabezpečenie Linky pomoci v oblasti problematiky rakoviny prsníka.

Comments are closed.