20. júna 2009 v Bratislave 1. slovenský AVON POCHOD proti rakovine prsníka

Slovensko sa po prvýkrát pridáva k takmer 50 krajinám sveta, kde sa tisíce ľudí pravidelne každý rok vydávajú do ulíc, aby podporili jeden spoločný cieľ – boj proti rakovine prsníka. 1. slovenský AVON POCHOD proti rakovine prsníka sa uskutoční 20. júna 2009 v Bratislave a koná sa pod záštitou manželky prezidenta Slovenskej republiky, pani Silvie Gašparovičovej. AVON POCHODU sa zúčastní všetkých 13 slovenských tvárí projektu AVON proti rakovine prsníka a svoju účasť prisľúbili aj svetoznáme topmodelky – Daniela Peštová a Adriana Sklenaříková-Karembeu.

AVON POCHOD prináša nielen množstvo pozitívnej energie, ale sprostredkúva tiež finančnú pomoc projektom zameraným na prevenciu a liečbu rakoviny prsníka. „Tešíme sa, že tento rok sa po prvýkrát uskutoční AVON POCHOD aj na Slovensku. Cieľom AVON POCHODU proti rakovine prsníka je vyjadriť podporu boju proti rakovine prsníka, získavanie finančných prostriedkov určených na projekty zamerané na boj proti rakovine prsníka a tiež vyjadriť spolupatričnosť ženám, ktoré s týmto krutým ochorením bojujú,“ uviedol Michal Borec, riaditeľ pre PR a reklamu ČR a SR.

Vstupenka na AVON POCHOD
Vstupenkou na túto výnimočnú akciu je Tričko POCHOD 2009, ktorého kúpou prispieva každý pochodujúci na boj proti rakovine prsníka. Tričko POCHOD 2009 si môžete zakúpiť prostredníctvom Avon Lady a Avon Gentlemana, objednať na internetovej stránke www.zdraveprsia.sk, alebo zakúpiť v deň akcie priamo na mieste podujatia od 11.00 hod. Tričko POCHOD 2009 je v ponuke v dámskej aj pánskej verzií v rôznych veľkostiach a jeho cena je 9,99 €. Deti do 12 rokov majú v sprievode rodiča vstup zadarmo. Všetky získané finančné prostriedky z akcie budú venované na aktivity v boji proti tejto zákernej chorobe.

Program AVON POCHODU
Štart o 13.00 hod. – Hviezdoslavovo námestie; program a registrácia od 11.00 hod.

Štart AVON POCHODU je na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, kde od 11.00 hod. bude prebiehať atraktívny program a registrácia účastníkov AVON POCHODU. Pri registrácii na štarte dostane každý účastník registračné číslo, prostredníctvom ktorého sa tiež zaradí do tomboly a darčeky.

Na Hviezdoslavovom námestí je tiež možné zakúpiť si vstupenku na AVON POCHOD – Tričko POCHOD 2009.

Účinkujú Peter Cmorik, Beáta Dubasová, Zdena Predná, Tina, Mária Čírová, Maroš Kramár a Laci Strike and Street Dance Academy.

Trasa AVON POCHODU
AVON POCHOD odštartuje o 13.00 hod na Hviezdoslavovom námestí. Trasa AVON POCHODU povedie historickým centrom Bratislavy a je zvládnuteľná aj pre celé rodiny, mamičky s deťmi a detskými kočíkmi.

Trasa: Hviezdoslavovo nám. – Rybárska brána – Laurinská ul. – Uršulínska ul. – Klobučnícka ul. – Námestie SNP – Františkánska ul. – Františkánske nám. – Hlavné nám. – Rybárska brána – Panská ul. – Straková ul. – Hviezdoslavovo nám. – Rybné nám. – Nový most pre peších – Tyršovo nábrežie

Cieľ – Tyršovo nábrežie od 14.00 hod.
V cieli AVON POCHODU čaká na všetkých účastníkov atraktívny program, možnosť občerstvenia, detský kútik, tombola a mnohé iné prekvapenia od partnerov podujatia.

V stane AVONu môžu účastníci získať cenné informácie o problematike rakoviny prsníka a samovyšetrenia, ktoré poskytne špecializovaný lekár MUDr. Vladimír Bella.

V rámci programu vystúpia Desmod, IMT Smile, Hex, Jana Kirschner, Zuzana Smatanová a ďalšie tváre projektu AVON proti rakovine prsníka: Ada Straková, Nora Beňačková, Hana Rapantová, Henrieta Mičkovicová, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Petra Polnišová, Alena Heribanová, Martin „Pyco“ Rausch, Bruno Ciberej a Maroš Kramár a mnoho ďalších vzácnych hostí.

Taktiež sa účastníci môžu tešiť na pieseň, ktorú exkluzívne na podporu projektu naspievali popredné slovenské speváčky Jana Kirschner, Beáta Dubasová, Zuzana Smatanová, Zdena Predná, Tina a Mária Čírová.

AVON POCHOD moderujú Alena Heribanová a Bruno Ciberej.

Partneri AVON POCHODU
Hlavnými partnermi AVON POCHODU sú Liga proti rakovine SR a Mercedes-Benz.

Partneri podujatia sú Mestská časť Bratislava-Staré Mesto, ORION MARGOT, Coca-Cola, spoločnosť Nokia a mediálni partneri Fun rádio, SPOLOČNOSŤ 7 PLUS a Televízia Markíza.

Eva Kováčová, výkonna riaditeľka Ligy proti rakovine: „Žena – krása – zdravie – starostlivosť… to všetko Vám môže napadnúť pri spojení dvoch partnerov – spoločnosti AVON Cosmetics a Ligy proti rakovine. Zdanlivo vzdialené, ale v istej oblasti úzko súvisiace programy – prevencia pred diagnózou – rakovina prsníka a pomoc ženám, ktoré žiaľ, táto diagnóza neobišla. Preto je len logické, že Liga proti rakovine sa stala jedným z hlavných partnerov podujatia – AVON POCHOD proti rakovine prsníka.”

Iľja Majda, PR manager Mercedes-Benz: „Ochrana ľudského života je pre Mercedes-Benz najväčšia priorita. Celé desaťročia investujeme obrovské prostriedky do vývoja najbezpečnejších vozidiel. Veľmi radi podporíme každý projekt, ktorý súvisí s ochranou ľudského života a zdravia. Ženy tvoria veľkú časť našich klientov a kupujú naše vozidlá práve kvôli ich vysokej bezpečnosti a komfortu. Keďže práve tento projekt sa zameriava na ochranu zdravia žien, sme veľmi radi, že sme sa do neho mohli zapojiť i my.”

AVON proti rakovine prsníka
V tomto roku si AVON pripomína 11. výročie vzniku projektu AVON proti rakovine prsníka. Za 11. rokov jeho existencie sa predajom špeciálnych symbolov vyzbieralo viac ako 1 mil. € (30 126 000 SK), pričom tieto finančné prostriedky boli použité na podporu veľkého množstva projektov v oblasti prevencie, šírenia osvety, vzdelávania, kúpu operačnej techniky, kúpeľných pobytov pre ženy s rakovinou prsníka a mnoho ďalších aktivít. Projekt podporuje 13 známych osobností slovenského spoločenskoho žívota a významným partnerom AVONu v boji proti rakovine prsníka je od roku 2007 Liga proti rakovine SR.

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na vašu účasť!
Viac informácii nájdete na www.zdraveprsia.sk.

Comments are closed.