Svadbu medzi citrónmi podporil AVON

Pozývame Vás do kina! Na romantickú komédiu „Svadba medzi citrónmi“, ktorej premiéra je 22. novembra 2012.

Táto romantická komédia spĺňa všetky predpoklady tohto žánru, napriek tomu sa nebojí ani vážnych tém – hlavná hrdinka prechádza liečbou rakoviny prsníka a čelí nevere svojho manžela.

Partnerom tohto filmu je spoločnosť AVON Cosmetics, ktorá sa už 14 rokov venuje problematike rakoviny prsníka v rámci projektu AVON proti rakovine prsníka a patrí medzi najväčšie firemné filantropie v celosvetovom meradle.

Každoročne v júni organizuje spoločnosť AVON „AVON Pochod proti rakovine prsníka“, ku ktorému sa pridávajú tisícky ľudí, aby vyjadrili podporu ženám, ktoré s týmto ochorením bojujú. Ďalší ročník AVON Pochodu sa uskutoční 15. júna 2013. Viac informácií o projekte nájdete na www.zdraveprsia.sk.

Film sa odohráva v slnečnom Taliansku, kde hlavní hrdinovia (Pierce Brosnan a Trine Dyrholm) riešia úsmevné zápletky, ale musia čeliť aj ťažkým životným situáciám ako je nevera manžela a rakovina prsníka. Inšpiráciou pre tento film Oskarovej režisérky Susan Bier bola jej mama, ktorá prekonala rakovinu prsníka dvakrát. I tieto témy však režisérka zobrazila s optimizmom a humorom.

Oscarová Susanne Bier
Dánska režisérka Susanne Bier má na svojom konte cez desať celovečerných filmov a tiež množstvo ocenení. Film „Po svadbe“ (2006) jej priniesol nomináciu na Oscara, ktorého si nakoniec odniesla až za snímok „Lepší svet“ (2010), za ktorý získala tiež Zlatý glóbus. Ceny si odniesla aj z filmových festivalov v Sundance, v Toronte či v Montrealy.

Viac o filme
Dve veľmi odlišné rodiny sa stretávajú v nádhernej, starej talianskej vile uprostred citrónového sadu na pobreží mora. Dôvodom stretnutia je svadba krátko zamilovanej dvojice. Stretnutie rodinných príslušníkov, starých lások a kamarátov vynesie na povrch veľké množstvo vášne. Susanne Bier vo svojom novom filme „Svadba medzi citrónmi“ spojila s citom a istotou tému lásky, absurditu, humor, pikantné dialógy, jemne vykreslené charaktery a zdanlivo jednoduché životné pravdy. Všetko, čo je potrebné k šťastnému životu, je láska. A keď si myslíme, že je po všetkom, možno všetko iba začína. Do slovenských kín prináša film „Svadba medzi citrónmi“, distribučná spoločnosť Continental film a premiéra je 22. november 2012.

Trailer k filmu

Comments are closed.