Banskobystrickí hokejisti opäť podporili myšlienku charitatívneho projektu AVON!

Hokejisti z klubu HC ´05 iClinic Banská Bystrica opäť dokázali, že majú srdcia na správnom mieste. V spolupráci s kozmetickou spoločnosťou AVON odohrali aj tento rok benefičný zápas v unikátnych dresoch, ktoré následne vydražil pre dobrú vec. Výťažok 2 117 € poputuje na aktivity spojené s charitatívnym projektom AVON za zdravé prsia.

Zdravie je to najdôležitejšie, čo v živote máme. Uvedomuje si to aj hokejový klub Banská Bystrica, ktorý sa rozhodol v rámci spolupráce s AVONom zorganizovať druhý benefičný zápas. Slávnostné buly otvoril viacnásobný majster sveta v thajskom boxe a kickboxe Vladimír Moravčík. „Som veľmi potešený, že som dostal takúto možnosť podporiť dobrú vec a zúčastniť sa charitatívnej akcie. Rád som tomu vyšiel v ústrety,“ uviedol Moravčík.

S ušľachtilou myšlienkou pomoci sa stotožnili aj diváci, ktorí k vstupenke dostali ružové stužky. Dresy vo farbách AVONu vytvorené špeciálne na túto príležitosť zastrešil Rotary Club Banská Bystrica Classic.

K spolupráci sa vyjadril za tím kapitán mužstva Tomáš Surový: „Myšlienku AVONu za zdravé prsia sme podporili už minulý rok a dopadlo to veľmi dobre, preto som rád, že sme sa do tohto projektu zapojili aj tento rok. Mohli sme tak ukázať, že aj my fandíme ženám, záleží nám na nich a verím, že naša účasť na tomto projekte pomôže nie len finančným príspevkom z dražby, ale aj zvýšením informovanosti verejnosti o ochorení rakoviny pŕs.“

Špeciálne dresy boli po zápase venované do dražby, ktorá prebehla v dňoch 19.2. až 23.2. cez portál www.hc05.sk a Facebook daného hokejového klubu. Základná cena každého dresu začínala na 100 €, pričom celkový finančný výťažok 2 117 € poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2019.

Už v poradí 11. ročník AVON Pochodu za zdravé prsia sa uskutoční v sobotu 8. júna v Bratislave. Tento rok sa nesie myšlienka projektu pod heslom „Nie je dôležité čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci“. Viac informácií o projekte AVON za zdravé prsia a o tohtoročnom AVON Pochode za zdravé prsia nájdete na webovej stránke www.zdraveprsia.sk a na Facebook-u Avon proti rakovine prsníka.


AVON Pochod za zdravé prsia
Spoločnosť AVON Cosmetics sa na Slovensku venuje problematike rakoviny prsníka už viac ako 19 rokov. Patrí medzi 50 krajín vo svete, ktoré každoročne podporujú boj proti tejto chorobe prostredníctvom projektu AVON Pochod za zdravé prsia. Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,4 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.


O spoločnosti AVON
AVON je spoločnosťou, ktorá je už viac ako 130 rokov synonymom krásy, inovácií, radosti a predovšetkým je spoločnosťou pre ženy. Pomáha ženám dosiahnuť finančnú nezávislosť, nájsť krásu v odvahe byť sama sebou, dokonalosť v sile pomáhať ostatným, a tak inšpirovať svet. Medzi AVON výrobky patria dobre známe a obľúbené značky ako ANEW, mark., AVON TRUE, Planet Spa, Nutra Effects, Avon Care či Advance Techniques. AVON sa prostredníctvom projektu Avon za zdravé prsia angažuje už dlhé roky aj v boji proti rakovine prsníka. Viac sa o spoločnosti a jej aktivitách, ako aj o výrobkoch AVON dozviete na www.avon.sk a Facebookovom profile Avon Slovensko.

Viac informácií vám poskytne:
AVON Cosmetics, Jana Pohorelská, 0911 107 951, jana.pohorelska@avon.com
SKPR STRATEGIES, Jana Gregušová, 0907 788 821, jana@skpr.sk

Comments are closed.