Bojujte s nami za zdravé prsia!

Spoločnosť AVON už 16 rokov bojuje za zdravé prsia prostredníctvom projektu AVON proti rakovine prsníka. Boj proti tejto zákernej chorobe podporuje aj predajom špeciálnych symbolov, ktorých ponuka sa rozširuje o ďalšiu novinku – Špongiu do kúpeľa „Nádej“.

Špongia do kúpeľa „Nádej“

Materiál: polyester

Farba: ružová

Rozmery: 10 x 10 x 9 cm

Cena: 2,50 €

AVON predstavuje nový symbol na podporu projektu AVON proti rakovine prsníka – Špongiu do kúpeľa „Nádej“. Ružová špongia je praktickým darčekom vhodným pre každú ženu. Jeho kúpou zároveň prispejete na aktivity a projekty zamerané na boj proti rakovine prsníka.

AVON proti rakovine prsníka

V celosvetovom meradle je rakovina prsníka najčastejšie nádorové ochorenie a trpí ním každá ôsma žena. Na Slovensku je každoročne zistených približne 2 500 nových prípadov tohto ochorenia a má stúpajúcu tendenciu aj u mladších žien. Závažnosť tohto ochorenia si spoločnosť AVON uvedomila už v roku 1992 a v súčasnosti sa vo viac ako 50-tich krajinách sveta každoročne realizujú rôzne aktivity, ktorých hlavným cieľom je boj proti tejto zákernej chorobe. Na Slovensku sa AVON zapojil do tejto celosvetovej kampane v roku 1998 a od vzniku projektu AVON proti rakovine prsníka boli podporené projekty a aktivity, ktoré bojujú proti rakovine prsníka, sumou viac ako 1,2 milióna EUR.

Viac informácií nielen o projekte, ale aj o prevencii a liečbe nájdete na www.zdraveprsia.sk. V online poradni na vaše otázky o rakovine prsníka a starostlivosti o prsia odpovedá MUDr. Vladimír Bella, primár Mamologického oddelenia Onkologického ústavu sv. Alžbety v Bratislave, dlhoročný garant projektu AVON proti rakovine prsníka.

„Buďte silné, Buďte trpezlivé a ja verím, že strach nahradí nádej a viera v šťastný koniec“, hovorí Roman Juraško, tvár projektu AVON proti rakovine prsníka

Prečo ste sa rozhodli prijať výzvu zapojiť sa do charitatívneho projektu AVON proti rakovine prsníka?

Asi nikoho neprekvapí, keď poviem, že ide o úžasnú aktivitu, ktorej cieľom je pomáhať pri zachraňovaní ľudských životov. Pri ponuke som neváhal, bolo by skôr zvláštne, keby som ju odmietol.

Čo pre vás znamená byť súčasťou tohto projektu?

Projekt funguje už niekoľko rokov. Som si istý, že aj vďaka nemu si nejedna dáma povedala, že je načase ísť na preventívnu prehliadku a práve toto rozhodnutie jej zachránilo život. Aj keby bola jediná, tak by to malo zmysel. Som však presvedčený, že ich bolo podstatne viac, no a z tohto pohľadu to pre mňa veľa znamená.

Čo by ste odkázali ženám, ktoré bojujú s rakovinou prsníka?

Len ťažko si viem predstaviť strach, ktorý pociťujete. Moderná medicína však za posledné obdobie dosiahla obrovský pokrok. Buďte silné, buďte trpezlivé a ja verím, že strach nahradí nádej a viera v šťastný koniec. Zároveň verím, že ten príde a vy budete opäť zdravé. A potom prosím porozprávajte svoj príbeh tým, ktoré sa ocitnú v podobnej situácii, aby ste im pomohli zahnať strach a dodať nádej a vieru.

Comments are closed.