AVON podporil už druhý ročník Balet Gala ’09

Baletné hviezdy z celého sveta bojujú proti rakovine

Balet Slovenského národného divadla v Bratislave usporiadal 17. septembra 2009 druhý ročník benefičného predstavenia jedinečných baletných umelcov zo všetkých kútov sveta s názvom Balet Gala ’09.

Vystúpenie sa uskutočnilo za účelom podpory činnosti ústavu pre liečbu onkologických ochorení na Slovensku – Národného onkologického ústavu (NOÚ) v Bratislave. Hlavný partnerom benefičného predstavenia bola spoločnosť AVON Cosmetics, ktorá prostredníctvom projektu AVON proti rakovine prsníka prispela sumou 10.000 Eur na dofinancovanie kúpy prístroja Gama sonda, ktorá slúži na detekciu metastáz v onkochirurgii. Prístroj je umiestnený v Národnom onkologickom ústave v Bratislave.

Medzi svetovými baletnými špičkami, ktorí svojim tancom podporili boj proti zákernej chorobe, mohli diváci vidieť: Zhan Jian a Hao Bin (Čínsky národný balet, Peking), Joel Carreño a Yolanda Correa (Kubánsky národný balet, Havana), Igor Kolb (Mariinske divadlo, Petrohrad) a Ludmila Konovalova (Staatsballett, Berlín), Anna Tsygankova (Het National Ballet, Amsterdam), Adrienn Pap, Enikö Somorjai, György Szirb a členovia Maďarského národného baletu z Budapešti, sólisti a zbor Baletu SND.

Medzi účinkujúcimi nebude chýbať Francesco Nappa a Virginie Martinat, bývalí tanečníci Nederlands Dans Theater I, vynikajúci slovenský tanečník Jozef Varga momentálne angažovaný ako sólista Het National Ballet (Amsterdam) a tanečníci vynikajúceho súboru Compañia Nacional De Danza, Madrid, ktorý vedie svetoznámy choreograf Nacho Duato.

SND sa podarilo podporiť tradíciu stretávania sa ľudí postihnutých rakovinou, lekárov a zdravotníkov, ktorí ich liečia a divákov – milovníkov tanca a baletného umenia, za účelom spoločného boja proti rakovine.

Comments are closed.